دولت ایران ایرانی انتخابات دکتر روحانی

دولت: ایران ایرانی انتخابات دکتر روحانی حقوق شهروندی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل عربستان نیاز به درمان با شوک دارد / محمد بن سلمان

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست موج تازه اصلاحات در کشورش را بخشی از “درمان با شوک” خواند که جهت مدرنیزه کردن عرصه سیاسی و فره

عربستان نیاز به درمان با شوک دارد / محمد بن سلمان

محمد بن سلمان: عربستان نیاز به درمان با شوک دارد

عبارات مهم : عربستان

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن پست موج تازه اصلاحات در کشورش را بخشی از “درمان با شوک” خواند که جهت مدرنیزه کردن عرصه سیاسی و فرهنگی عربستان ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، محمد بن سلمان، ولیعهد 32 ساله عربستان این مصاحبه را در پی تغییرات بسیار گسترده ای که در ارتش و دولت این کشور به اجرا درآورده اند، انجام داد که در جهت آنها بسیاری از فرماندهان ارتش عوض کردن پیدا کرده و یک زن نیز به عنوان معاون وزیر کار تعیین شده است است.

او در این مصاحبه راجع به کمپین خود به بهانه مبارزه با فساد و همچنین راهبردش جهت منطقه و مبارزه با افراطی گری صحبت کرد.

عربستان نیاز به درمان با شوک دارد / محمد بن سلمان

ولیعهد عربستان گفت، او از یک حمایت عمومی نه فقط از سوی نسل جوان عربستان بلکه از سوی خاندان سلطنتی این کشور برخوردار است.

او انتقادهایی را که از سیاست های داخلی و منطقه ای اش شده است رد کرد؛ در حالی که بسیاری این سیاست ها و اصلاحاتی که او انجام داده را پرخطر خوانده اند.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست موج تازه اصلاحات در کشورش را بخشی از “درمان با شوک” خواند که جهت مدرنیزه کردن عرصه سیاسی و فره

بن سلمان استدلال کرد که تغییراتی که او در جهت کمپین مبارزه با فساد به اجرا درآورده جهت تامین مالی توسعه عربستان و مبارزه با دشمنانش “از جمله ایران” ضرورت داشته است.

او در پاسخ به اینکه آیا ممکن است پیش از سفرش به آمریکا در آخرهای مارس اقدام به آزاد کردن فعالان حقوق بشری کند، گفت: استانداردهای عربستان با استانداردهای آمریکایی تفاوت دارند و اگر چیزی کار می کند نباید آن را تعمیر کرد.

با این حال او از طریق یکی از دستیارانش بعدا گفته که اصلاحات در این بخش را نیز همچون اصلاحات در بخش های دیگر در دست بررسی قرار دارد.

عربستان نیاز به درمان با شوک دارد / محمد بن سلمان

او این مصاحبه را به زبان انگلیسی انجام داد و در عین حال بعضی نگرانی ها را مردود دانست که از سوی بعضی در آمریکا درمورد اینکه وی در جبهه های خیلی زیادی وارد شده، به وجود آمده است و استدلال کرد که ابعاد و سرعت تغییراتی که در حال رخ دادن است جهت موفقیت مهم هستند.

وزیر دفاع عربستان همچنین گفت، تغییراتی که دوشنبه شب از سوی پدرش ملک سلمان در ارتش عربستان اعلام شد هدفش انتصاب افرادی پر انرژی بوده که بتوانند اهداف مدرنیزه سازی را محقق کنند.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در مصاحبه‌ای با روزنامه واشنگتن پست موج تازه اصلاحات در کشورش را بخشی از “درمان با شوک” خواند که جهت مدرنیزه کردن عرصه سیاسی و فره

او گفت: ما خواهان همکاری با انسان های باورمند هستیم.

محمد بن سلمان همچنین گفت که این تغییرات جهت مدت چندین سال در دست برنامه ریزی بودند تا به موجب آنها نتیجه های بهتری جهت بودجه دفاعی عربستان به دست آیند.

عربستان نیاز به درمان با شوک دارد / محمد بن سلمان

او از اینکه عربستان به رغم برخورداری از چهارمین بودجه دفاعی دنیا ارتشش در رده بیستم یا سی ام دنیا قرار دارد، انتقاد کرد و از طرح های بلندپروازانه جهت بسیج قبایل یمنی علیه حوثی ها خبر داد.

محمد بن سلمان تصریح کرد، کمپین ضد فساد او که ماه نوامبر گذشته به اجرا درآمد مثالی جهت درمان با شوک در عربستان است و عربستان به آن نیاز دارد چراکه فساد در آن یک بیماری مزمن شده است است.

او اظهار داشت: شما در اینجا بدنی را دارید که سرطان در سراسر آن پخش شده است هست؛ سرطانی به نام فساد. شما نیاز دارید که یک شیمی درمانی انجام دهید و با شیمی درمانی به آن شوک وارد کنید وگرنه سرطان این بدن را تسخیر خواهد کرد.

او گفت: حکومت عربستان نمی توانست بدون متوقف کردن این غارتگری ها اهداف بودجه ای خود را محقق کند.

ولیعهد عربستان ادامه داد: شاهزاده های فاسد یک اقلیت هستند ولی بازیگران بد توجه بیشتری جلب می کنند و این به انرژی خاندان سلطنتی آسیب وارد کرد.

او اظهار داشت: اکثر دستگیر شدگان کمپین اخیر آزاد شده است اند و می دانند که غلط های بزرگی مرتکب شده است اند و مساله را حل و فصل کردند.

او همچنین گفت که جهت مهار افراطی گری در عربستان نیز نیاز به یک شوک است.

محمد بن سلمان اظهار داشت، اصلاحات او که در جریان آنها زنان حقوق بیشتری به دست آورده اند صرفا تلاشی بود تا مجددا رسومی که در وقت حضرت محمد (ص) جریان داشت، برقرار شود.

وی هم چنین گفت، انتقادهایی که از او به اتهام تحت فشار قرار دادن سعد حریری، نخست وزیر لبنان در ماه نوامبر جهت استعفا کردن انجام شد ناعادلانه بودند.

بن سلمان گفت، اکنون او در لبنان در موضعی بهتر نسبت به “شبه نظامیان حزب الله” قرار دارد.

حریری قرار است جهت انجام یکسری مذاکرات به عربستان سفر کند.

بن سلمان گفت: شما نمی توانید هنگامی که که استیو جابز قبلا تلفن های هوشمند را تولید کرده یک تلفن تازه تولید کنید. کاری که ما تلاش داریم انجام دهیم ایجاد یک چیز تازه است.

واژه های کلیدی: عربستان | شیمی درمانی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs