دولت ایران ایرانی انتخابات دکتر روحانی

دولت: ایران ایرانی انتخابات دکتر روحانی حقوق شهروندی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر پنجشنبه از ساعت 19 با اجرای احسان کرمی در سالن همایش‌های برج میلاد شروع شد.

تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (+تصاویر)

عبارات مهم : ایران

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر پنجشنبه از ساعت 19 با اجرای احسان کرمی در سالن همایش های برج میلاد شروع شد.

به گزارش هنرآنلاین، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی حیدریان مدیر شرکت سینمایی، علیرضا رضاداد قائم مقام شرکت سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران، منوچهر شاهسواری مدیرعامل منزل سینما، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه و تعدادی از سینماگران از جمله سعید راد، رسول صدرعاملی، علیرضا زرین دست، امین حیایی، بهرام رادان، حسن پورشیرازی، پژمان بازغی، کامبیز دیرباز، نوید محمدزاده، هومن سیدی، مصطفی کیایی، ساسان سالور، خسرو معصومی و… در مراسم حضور دارند.

تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

ابراهیم داروغه زاده دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در ابتدا گفت: جشنواره فیلم فجر سه سال است که به صورت ملی برگزار می شود و تلاش شده است است مراسم خوش حالی پرشکوهی باشد. جشنواره فیلم فجر ادای دین سینمای کشور عزیزمان ایران به انقلاب و به آرزوی بزرگ هایی مانند دین مداری و عدالت است.

او افزود: مراسم افتتاحیه را به روح پرفتوح شهدای هشت سال دفاع مقدس تقدیم می کنم که جایشان خالی است ولی یادشان هر لحظه در قلب ما خواهد بود.

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر پنجشنبه از ساعت 19 با اجرای احسان کرمی در سالن همایش‌های برج میلاد شروع شد.

در ادامه احسان کرمی گفت: از طرف خانواده سینما به بازماندگان کشتی سانچی تسلیت می گویم و با زلزله زدگان کرمانشاه همدردی می کنم. همچنان می شنویم که مردم در سرما جان خود را از دست می دهند. 10 روز اجازه دهید بتوانیم مبلغی جمع کنیم و تا نوروز این افرادی را که کانکس ندارند سامان دهیم. این عنوان از دست خانواده هنر برمی آید نگذاریم مردم از ما دلسرد شوند.

سپس کلیپی جهت معرفی هیئت داوران و هیئت گزینش سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر پخش شد.

پخش نماهنگی از فیلم های جشنواره با نوای “وطنم…” حس و حال خاص ای به مراسم افتتاحیه مراسم خوش حالی سی و ششم فجر انقلاب داد.

تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

در ادامه ازدست رفتگان سینمای کشور عزیزمان ایران در یک سال گذشته یاد شد و کلیپی از علی معلم نویسنده، منتقد و تهیه کننده پخش شد که امسال جشنواره فیلم فجر بدون حضور او برگزار می شود.

برای نکوداشت معلم، سید عباس صالحی، حیدریان، داروغه زاده و فرشته طائرپور روی سن آمدند و از همسر او آذر معماریان و فرزندانش امید و ایمان تجلیل کردند.

مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر پنجشنبه از ساعت 19 با اجرای احسان کرمی در سالن همایش‌های برج میلاد شروع شد.

سینمایی که هنوز فرا راه خود حرکت می کند

در ادامه وزیر ارشاد با اشاره به این که ماه بهمن جهت ما یادآور دو چیز هست، مراسم خوش حالی انقلاب اسلامی و مراسم خوش حالی سینمای ایران، گفت: به همه خانواده نجیب و بزرگ سینما تبریک می گویم، سینمایی که در چهار دهه گذشته فرصتی ساخت جهت بلندآوازگی نام کشور عزیزمان ایران با فیلم های فراوانی که ساخته شد، با حضورهای موفق جهانی که پدید آمد، با نسل های متوالی و پیاپی که به توان سینمای کشور عزیزمان ایران افزوده شد، سینمایی که هنوز فرا راه خود حرکت می کند و به پیش می تازد، هم جهت اینکه سفیر فرهنگی هنری کشور عزیزمان ایران در دنیا باشد، پیشتاز گفت وگوی فرهنگی هنر ایرانی با جهان؛ همچنین جهت اینکه نشان بدهد که می توان سینمایی انسانی، متفکرانه، شاعرانه و قصه دار داشت. همانطوری که ادبیات ایرانی در آن قله خویش این ترکیب چهارگانه را باهم داشت. انسانی، شاعرانه، متفکرانه و قصه دار.

تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

صالحی در آخر گفت: بزرگانی مانند فردوسی در شاهنامه، نظامی ها و مولاناها در مثنوی و ده ها متفکر، شاعر انسانی قصه ساز ایرانی که ادبیات کشور عزیزمان ایران را ساختند. امروز هم سینمای کشور عزیزمان ایران با این چهار وجه به پیش می رود. بعد به افتخار آینده سینمای ایران.

پس از سخنان وزیر ارشاد، کلیپی از محمدعلی نجفی کارگردان پخش شد. ابراهیم حقیقی و منوچهر شاهسواری روی سن آمدند و از نجفی تجلیل کردند.

نجفی در سخنانی روی سن گفت: چهل و هفت سال پیش زمانی که در محافل مذهبی و خانواده های مذهبی کمتر می شد از سینما صحبت کرد من با دو یار؛ آقای فخرالدین انوار و همسرم زهره به طور جد مسئله نمایش را پی گرفتیم. با همکاری ایشان نمایش “سربداران” را نوشتیم. جهت نخستین بار در یک مکان مذهبی توانستیم موسیقی را در حسینیه ارشاد پخش کنیم، ولی میان نمایش یکی از تابلوها و پخش موسیقی، شخصی گفت کوروش آسوده بخواب که ما بیداریم و این همان سالی بود که در تخت جمشید این جمله شنیده شد.

پس از مراسم تجلیل از نجفی، نوبت به تجلیل و بزرگداشت منوچهر اسماعیلی دوبلور رسید که با پخش فیلمی از او همراه بود. جهت تجلیل از این هنرمند، سعید راد بازیگر و ابوالحسن تهامی دوبلور روی سن آمدند.

اسماعیلی ابتدا گفت: در همه فیلم ها به شما سلام کردم و امشب شما جواب دادید. می خواهم من هم به سهم خودم از علی معلم یاد کنم که امسال نخستین سالی است که در حضور ما نیست. زیاد از شما وقت نمی گیرم آیا که بعد از دیدن این صحنه ها حال خوشی ندارم و خیلی نمی توانم روی پا بایستم، اجازه دهید بنشینم.

در ادامه احسان کرمی از ابوالحسین تهامی دوبلور پیشکسوت بیان کرد: استاد منوچهر اسماعیلی از نوابغ کار هنری کشور عزیزمان ایران در امر صداست. از آغازی که پا به هنر و فن دوبلاژ گذاشت من افتخار این را داشتم که 60 سال در کنار ایشان باشم و بیاموزم از منوچهر اسماعیلی.

وی ادامه داد: دو هنرمند بزرگ جهانی ویلیام هولدن و آنتونی کوئین که چندین بار منوچهر اسماعیلی به جای او صحبت کرده است هنگامی که به کشور عزیزمان ایران آمدند و فیلم های خودشان را به زبان فارسی تماشا کردند گفتند که باور نمی کنیم ما زبان فارسی بدانیم و بتوانیم به فارسی صحبت کنیم. منوچهر اسماعیلی در تمام فیلم ها تلاش کرد صدای آن هنرپیشه را به زبان فارسی به جامعه فارسی زبان و مخاطب انتقال یافته کند. ویلیام هولدن باورش نمی شد که به این خوبی به فارسی صحبت کرده باشد. منوچهر اسماعیلی به دوبله کشور عزیزمان ایران شخصیت داد و نخستین کسی بود که قدر هنر خود را می دانست و خود و هنرش را ارزان نمی فروخت و به دیگران که کوچکتر از او بودیم و راهش را ادامه دادیم آموخت که همچنان باشیم.

سعید راد نیز در تجلیل از منوچهر اسماعیلی گفت: هنگامی که به من گفتند که جهت بزرگداشت اسماعیلی دعوت هستم بسیار ذوق زده شدم آیا که به گذشته رفتم زمانی که در سینما صدای صحنه نبود و ما مجبور بودیم در اتاق دوبله جای خودمان صحبت کنیم. ابتدا بلد نبودم و چند بار که رفتم دیدم دنیای بزرگی دارد و نیازمند حرفه ای هاست. هر وقت که صحبت می شد جای من قرار است اسماعیلی صحبت کند باورم نمی شد و خوابم نمی برد. در “تنگنا” که برایش جایزه گرفتم و “عقاب ها” او جای من صحبت کرد. اسماعیلی را نمی توان با کلمه ستایش کرد و کلمات در مقام او کم می آورد. من تنها می گویم جهت منوچهر اسماعیلی به خاطر مقام و شکوهش یک دقیقه بایستید و دست بزنید.

اکبر عبدی بازیگر دیگر هنرمندی است که در مراسم افتتاحیه تجلیل می شود.

معرفی برندگان بخش اقلام تبلیغاتی

در ادامه این مراسم نوبت به اعلام برگزیدگان بخش اقلام تبلیغاتی فیلم ها رسید که بعد از پخش ویدئو “ای ایران” صورت گرفت.

داوران بخش مسابقه تبلیغات سی و ششمین جشنواره فیلم فجر متشکل از ابراهیم حقیقی، طاها ذاکر، سیف الله صمدیان، سپیده عبدالوهاب، میثم مولایی هستند که ابراهیم حقیقی، سیف الله صمدیان و میثم مولایی به نمایندگی از هیئت داوران به روی صحنه آمدند.

دیپلم افتخار طراحی عالی ترین نام واره (لوگو) فیلم تعلق گرفت به محمد روح الامین جهت دو فیلم “خفه گی” و “رگ خواب”.

محمد زمانی، کریم مهر آبادی، مسعود رفیع زاده، امیر شیبان خاقانی نامزدهای بخش عالی ترین آنونس بودند که از میان آن ها گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین آنونس به مسعود رفیع زاده جهت فیلم”خفه گی” اهدا شد.

در بخش عالی ترین تصویر جواد جلالی جهت فیلم” پریناز”، سید عبدالحسین نواب موسوی جهت ” تیک اف”، علی نیک واکنش‌ها جهت “زادبوم”، امید صالحی جهت “مالاریا” نامزدهای این بخش بودند که گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین تصویر به جواد جلالی جهت فیلم “پریناز” تعلق گرفت.

در بخش عالی ترین پوستر، احسان رضا زاده جهت فیلم “آوانتاژ” محمد روح الامینی برای” رگ خواب”، حامد مسعودی فر جهت فیلم “ماحی”، احسان برآبادی جهت فیلم “نگار” و بابک یادگاریان جهت فیلم “هجوم” کاندید شدند که در این بخش گروه تحریریه سایت بلورین به بابک یادگاریان جهت فیلم “هجوم” اهدا شد.

رقابت 25 فیلم در بخش سودای سیمرغ

امسال 22 فیلم بلند داستانی، دو فیلم مستند، یک فیلم بلند انیمیشن و چهار فیلم کوتاه در جشنواره فجر به مسابقه خواهند پرداخت و فیلم های بخش مسابقه سینمای کشور عزیزمان ایران (سودای سیمرغ) همزمان با پایتخت کشور عزیزمان ایران در 31 استان کشور نیز به نمایش درخواهند آمد.

همچنین پنج فیلم “قهرمانان کوچک”، “دنیای کیف ها”، “فیلشاه”، “دزد و پری 2″ و”شکلاتی” به عنوان نمایندگانی از سینمای کودک در بخشی تحت عنوان” گروه تحریریه سایت و پروانه ها” به مدت پنج روز از 14 تا 18 بهمن در سالن های مهم سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم های جشنواره در مراکز استان ها نمایش داده می شود.

امسال بعد از سه سال بار دیگر بخش “تجلی اراده ملی” یکی دیگر از بخش های سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر را تشکیل می دهد. بر اساس آئین نامه این دوره جشنواره، شرکت های دولتی و شخصی می توانند ضمن بررسی آثاری که در بخش مسابقه سودای گروه تحریریه سایت جشنواره پذیرفته شده است اند، به فیلم های منتخب از نگاه خود با توجه به اولویت های موضوعی شرکت متبوع جوایزی اهدا نمایند که مراسم نهایی این بخش در منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد.

امروز پنجشنبه در نخستین روز جشنواره فجر تعدادی از فیلم ها در سینماهای مردمی روی پرده رفتند. جمعه 13 بهمن فیلم های “کامیون” به کارگردانی کامبوزیا پرتوی، “جاده قدیم” ساخته منیژه حکمت و “فیلشاه” ساخته هادی محمدیان در پردیس سینمایی ملت که سالن اصحاب رسانه است به نمایش درمی آید و بعد از اکران هر فیلم نمایندگان رسانه های متفاوت کشور با عوامل تولید کننده هر فیلم به گپ و گفت خواهند پرداخت.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر 12 تا 22 بهمن ماه به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار می شود.

———

گزارش تصویری از افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر:

میزان

مهر

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | سینمای | جشنواره | جشنواره | سینمایی | اسماعیلی | آینده ایران | جشنواره فیلم

تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

تصاویر) + آغاز سی و ششمین جشنواره فیلم فجر (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs